Підсумки 09.01: Забезпечення фронту і вбиті діти
Фото: Генштаб ЗСУ
Зеленський провів Ставку: детально обговорили ППО, забезпечення фронту снарядами і дронами
Зеленський зібрав на Ставку командувачів основних напрямків фронту; В Україні 520 дітей загинули внаслідок збройної агресії Росії. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
В прокуратурі назвали число вбитих Росію дітей в Україні
Станом на ранок 9 січня 2024 року за офіційною інформацією ювенальних прокурорів через війну, яку розпочала Росія, 520 дітей загинули та понад 1191 отримали поранення різного ступеня тяжкості, – йдеться в повідомленні. В Офісі генпрокурора наголошують, що це лише задокументовані випадки, а насправді загиблих і поранених дітей значно більша.
Зеленський зібрав Ставку, на якій обговорили потреби фронту, посилення ППО і захисту міст від російських атак з повітря
Президент Володимир Зеленський провів чергове засідання Ставки верховного головнокомандувача. Він назвав цю Ставку “важливою” і наголосив, що в ній очно брали участь командувачі основних напрямків та операцій. Зеленський зазначив, що на засіданні систематизували поточні та майбутні контракти, допомогу від партнерів, власне виробництво – зокрема, відкриття нових ліній. Також обговорювали тему протиповітряної оборони.
Підроблення документів для виїзду за кордон. Судитимуть нардепа Дубінського
Державне бюро розслідувань заявило, що нардеп, якого підозрюють у службовому підробленні документів для виїзду за кордон, постане перед судом. Зокрема, ДБР у співпраці з СБУ встановило, що депутат надав хибні відомості як обґрунтування виїзду за кордон – супровід батька на лікування. Насправді нардеп поїхав на відпочинок, його батько виїхав за кордон окремо від нього і повернувся в Україну набагато раніше за Дубінського. За кордоном народний депутат встиг двічі відвідати Італію, а також Хорватію та Іспанію.
Суд в Одеській області за хабарі виводив ухилянтів з-під мобілізації
Служба безпеки України заявила, що разом із НАБУ розкрила масштабну корупційну схему на Одещині, учасники якої за хабарі дозволяли ухилянтам уникнути мобілізації. Як повідомили в СБУ, у Білгороді-Дністровському міськрайонному суді Одеської області за хабар у $3500 можна було “купити” рішення, яке дозволяло військовозобов’язаним уникнути мобілізації та виїхати за кордон. Спецслужби вважають, що до схеми були причетні працівники суду та посередники.
Міністерство оборони вирішило розірвати договори з компаніями, пов’язаними з родиною львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича
Після публікації у ЗМІ Міністерством оборони було ухвалено рішення стосовно розірвання договорів, укладених у Міністерстві оборони. Про це проінформував заступник міністра оборони Віталій Половенко. Пізніше Половенко у Facebook повідомив, що у Міноборони залишився тільки один чинний контракт з фірмами, афілійованими з родиною Гринкевичів. Він діє з 1-го січня по 1 квітня і передбачає постачання харчування військовим у Миколаївській та Херсонській областях. Його розривати поки що не будуть, але візьмуть під посилений контроль.
Bloomberg змоделював сценарії імовірного вторгнення КНР у Тайвань
Видання Bloomberg змоделювало наслідки ймовірного вторгнення Національно-визвольної армії Китаю в Тайвань. За підрахунками видання, воно обійдеться світовій економіці у $10 трлн, що відповідає приблизно 10% світового ВВП й затьмарює удар від війни Росії проти України, пандемії COVID та світової фінансової кризи. Для оцінки впливу на ВВП, журналісти використовували набір моделей з урахуванням удару по постачаннях напівпровідників, перебоїв у судноплавстві у регіоні, торгових санкцій та тарифів, а також на фінансові ринки.
Зеленський обговорив із Дудою блокаду кордону та “гарантії безпеки”
Президент Володимир Зеленський поговорив телефоном з президентом Польщі Анджеєм Дудою. Він подякував за підтримку Польщею відкриття переговорів про членство України в ЄС та обговорив із Дудою забезпечення фінансової та політичної підтримки Києва з боку Євросоюзу. Також президенти обговорили прийдешній саміт НАТО у Вашингтоні й оборонну співпрацю, зокрема приєднання Польщі до спільної декларації лідерів “Групи семи” про безпекові зобов’язання для України.
Сергія Параджанова реабілітували до 100-річчя від дня народження
Національна комісія з реабілітації реабілітувала українсько-вірменського режисера Сергія Параджанова через 50 років після політично вмотивованого вироку від влади СРСР.
Сергій Параджанов – українсько-вірменський режисер, сценарист, художник. Народився у Тбілісі, Грузія, а до України потрапив за розподілом після навчання у виші. 1973 року влада СРСР звинуватила Сергія Параджанова в “українському націоналізмі та гомосексуалізмі” та засудила на 5 років таборів суворого режиму. Після звільнення з в’язниці Параджанову заборонили мешкати в Києві, тому він оселився в Тбілісі. Помер у 1990 році від раку легенів, незадовго після того, як переїхав до Вірменії та отримав можливість працювати на “Вірменфільмі”.
Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp