Події

Корегував удари по Дружківці та хотів стати «радником мера» – до 12 років за ґра…

Корегував удари по Дружківці та хотів стати «радником мера» – до 12 років за ґратами засуджено учасника агентурної мережі рф

????За публічного обвинувачення прокурорів Донецької обласної прокуратури суд ухвалив вирок мешканцю м. Дружківки за колабораційну діяльність у складі організованої групи (ч. 3 ст. 28, ч. 7 ст. 111-1 КК України).

????Його засуджено до 12 років ув’язнення. Також позбавлено права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування на 10 років.

????Прокурори в суді довели, що у вересні 2022 року чоловік прийняв пропозицію завербованого спецслужбами рф громадянина України щодо збору розвідувальної інформації на користь окупантів.

????До того ж, сам розробив та надав своїм кураторам план зі схемою організації так званої влади у м. Дружківці, у разі окупації міста. Також запропонував себе на псевдопосаду «радника мера».

????Разом із ще трьома громадянами, залученими до агентурної мережі у Донецькій та Харківській областях, дружківчанин регулярно доповідав «роботодавцям» про місця дислокації особового складу, блокпостів, укріпрайонів і вогневих позицій Збройних Сил України.

????Також повідомляв про напрямки руху техніки і озброєння, зокрема, самохідних гаубиць, БМП та РСЗВ «Град» на виїздах з міста.

????З листопада 2022 року по січень 2023 року чоловік надіслав через Telegram 12 таких повідомлень, додавши фрагменти карт і координати будівель, окопів, траншей та інших оборонних й інженерних споруд.

????При цьому виділяв деякі з них, називаючи «пріоритетними цілями». Крім того, передавав фото із результатами обстрілів власного міста. Після деталізації координат вказував на необхідність більш точних влучань.

????У березні 2023 року чоловіка викрито та взято під варту. Під час обшуків за місцем його мешкання виявлено та вилучено телефон, банківські картки, на які перераховувались кошти з рф, ноутбук, папери з кресленнями й мітками, а також недійсне посвідчення «помічника депутата ВР на громадських засадах».

????Досудове розслідування здійснювали слідчі ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Back to top button