Події

До 15 років ув’язнення засуджено зрадника, який співпрацював з вагнерівцями та …

До 15 років ув’язнення засуджено зрадника, який співпрацював з вагнерівцями та фсб рф під час окупації Вовчанська

???? Прокурори у суді довели, що з перших днів окупації м. Вовчанськ місцевий мешканець, відомий у кримінальних колах як «Чиж», співпрацював з представниками ПВК «Вагнер» та фсб рф.

???? Від них він отримав завдання збирати «данину» з фермерських господарств за можливість продовження господарської діяльності під час окупації. Вона становила 50 доларів США з кожного гектара земельної ділянки у користуванні підприємства. Таким чином він отримував від 20 000 до 60 000 доларів США, які передавав окупантам.

???? Згодом засуджений поїхав на зустріч з представником Управління фсб рф в Бєлгородській області. Там йому запропонували очолити окуповану Вовчанську громаду, на що він погодився.

???? У березні минулого року засуджений організував незаконний збір підписів за відставку чинного Вовчанського міського голови та планував сам очолити місто. Для цього відбулося «голосування». 

???? Чоловік організував масовий захід та здійснив показове підняття прапора рф на флагшток біля Будинку культури Вовчанської міської ради під супровід гімну рф.

???? Також засуджений встиг надати вказівки вчителям. На загальній нараді наказав вилучити проукраїнські теми з процесу навчання, а учасників АТО, учасників патріотичного руху «Азов», загиблих учасників Революції гідності представляти в якості злочинців.

???? У судовому засіданні чоловік повністю визнав вину.

???? За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Харківської обласної прокуратури суд визнав чоловіка винним у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

???? Йому призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна.

???? Досудове розслідування – СБУ.

Більше

Back to top button