Інфо поліції

За знущання над дитиною на Львівщині засудили батька

Пустомитівський районний суд Львівської області присудив сплатити 50 тисяч гривень дитині за знущання, інформує 1NEWS.

Як зазначається у матеріалах справи, обвинувачений працює на посаді директора Товариства з обмеженою відповідальністю “ЕРМЦ “Falko ltd”. З дружиною був розлучений, однак проживав спільно з нею та спільною неповнолітньою донькою. Протягом кількох років він тримав дружину та доньку у постійній напрузі. Дівчинка не одноразово збігала з  дому, коли він починав сварку та ображав її та матір, переховувалася у лісі, у класного керівника або у підсобних приміщеннях. Окрім того, він примушував її оперувати домашніх тварин, бажаючи, аби вона стала ветеринаром.

Внаслідок дій батька у доньки почали виникати думки про самогубство. Вона двічі проходила лікування у Комунальному закладі Львівської обласної ради “Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр” Медико-соціальний центр “Діалог”, де відвідувала психолога і психіатра, також до неї застосовувалось медикаментозне лікування. Постійний психологічний тиск та приниження зі сторони батька призвів до виникнення у його доньки змішаного тривожно-депресивного розладу та специфічної ізольованої фобії (боязні батька). Експерти ознакували цю психотравму як середнього ступеня тяжкості по ознаці тривалого розладу здоров’я, тобто такою, що спричинила дівчинці тяжкі наслідки.

В судовому засіданні обвинувачений свою винуватість у вчиненому не визнав та пояснив, що відносини між ним і неповнолітньою донькою припинились після його погіршення стосунків з дружиною із-за спору щодо належності майна, а саме будинковолодіння. До цього часу відносини з донькою були ідеальними, вона допомагала йому у роботі, що пов’язана з вирощуванням та утриманням тварин, яка їй подобалась. З наведених підстав заявлений до нього цивільний позов не визнав та просив його виправдати.

Незважаючи на заперечення своєї винуватості обвинуваченим, суд встановив його винність за ст.166 КК України за показаннями потерпілих та свідків – лікарів, психологів та навіть рідного брата обвинувачуваного.

Обираючи обвинуваченому міру покарання, суд враховував, що він знаходиться на психіатричному обліку з діагнозом хронічне психічне захворювання, шизофренія, параноїдна форма, та неодноразово перебував на стаціонарному лікуванні, однак згідно висновку судово-психіатричного експерта №194 від 09.04.2014 р. в період інкримінованих йому дій і на момент огляду психічним захворюванням не страждав та не страждає, міг і може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.

Тому чоловіку обрано покарання в межах санкції ст.166 КК України у виді двох років обмеження волі, оскільки його виправлення є неможливим без ізоляції від суспільства. Однак, оскільки злочин вчинений у 2012-2013 роках, і з цього часу минуло п’ять років, обвинуваченого звільнили від призначеного йому покарання згідно вимог. Проте він повинен компенсувати заподіяну моральну шкоду потерпілій в розмірі 50 тис грн.

 

 

 

Останні новини

Back to top button