Інфо поліції

За перешкоджання журналістській діяльності у столиці судитимуть поліцейського

Слідчі Теруправління ДБР Києва завершили досудове розслідування стосовно столичного патрульного поліції, який умисно перешкоджав професійній діяльності журналіста «Громадського телебачення», інформує 1NEWS.

Наприкінці квітня 2020 року під час прямого ефіру з акції протесту підприємців поліцейський вибив з рук журналіста мобільний телефон і переламав стабілізатор.

Також поліцейський не представився журналісту та не роз’яснив йому вимоги щодо обмежень пересування у зв’язку із карантинними обмеженнями через COVID-19.

Журналіст намагався пояснити, що вибір локації у зеленій зоні зумовлений виключно службовою необхідністю для кращого ракурсу ведення трансляції. Проте поліцейський проігнорував його аргументи та виштовхнув на тротуар.

Правоохоронець обвинувачується в:

  • умисному перешкоджанні здійсненню журналістом законної професійної діяльності, вчиненому службовою особою з використанням свого службового становища (ч. 3 ст. 171 КК України);
  • умисному пошкодженні майна, що належить журналісту, у зв’язку зі здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності (ч. 1 ст. 3471 КК України).

Йому може загрожувати покарання у вигляді штрафу від 1 тис. до 4 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 5 років.

Процесуальний супровід у кримінальному провадженні здійснює Київська міська прокуратура, оперативний супровід – ДВБ Національної поліції.

 

 

 

Back to top button