Інфо поліції

З України намагались нелегально вивезти партію зерна на 7 мільйонів доларів

Зокрема за кредитні кошти, отримані під державні гарантії, посадовці державної корпорації закуповували зернові через фіктивні підприємства та експортували товар за ціною, що була значно нижчою за ринкову

Правоохоронці у порту “Чорноморськ” затримали партію зерна на 7 мільйонів доларів, яку намагалися вивезти з митної території України на адресу компанії-нерезидента, яка має заборгованість ДПЗКУ за раніше поставлений вантаж.

Про це повідомляє 1NEWS.

Повідомляється, що наразі проводяться невідкладних слідчі дії у морському порту “Чорноморськ” та в складських приміщеннях.

В МВС нагадують, що раніше було викрито неправомірну діяльність службових осіб Державної продовольчо-зернової корпорації (далі — ДПЗКУ) та злочинну схему слідчі Головного слідчого управління та оперативники Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Під час слідства встановлено, що посадовці корпорації проводили експортні операції зернових на підконтрольні компанії-нерезиденти. При цьому занижували вартість та не здійснювали попередню оплату товару.

“Правоохоронці викрили численні факти реалізації злочинної схеми. Зокрема за кредитні кошти, отримані під державні гарантії, посадовці державної корпорації закуповували зернові через фіктивні підприємства та експортували товар за ціною, що була значно нижчою за ринкову”, — зазначається в повідомленні.

В МВС зауважують, що зокрема упродовж січня-травня 2021 року між ДПЗКУ було укладено зовнішньо-економічні контракти на експорт зернових із іноземними компаніями на загальну суму понад 231 мільйон доларів США.

Станом на кінець липня 2021 року дебіторська заборгованість вищезазначених компаній перед корпорацією, а відповідно і завдані збитки, складає понад 57 мільйонів доларів США.

Джерело: УНН

Back to top button