Інфо поліції

З окупованої Луганщини протягом 3 років постачали продукцію на українські підприємства транзитом через Росію (ФОТО)

У Росії ділки підміняли та фальсифікували митні документи, потім товари імпортували в Україну під виглядом продукції російського виробництва

Служба безпеки України викрила, задокументувала та блокувала масштабні поставки продукції на суму понад 300 мільйонів гривень з тимчасово окупованої Луганщини транзитом через територію РФ на українські промислові підприємства, організовану групою комерсантів.

Про це інформує 1NEWS.

Оперативники спецслужби встановили, що фігуранти протягом 2017-2020 років налагодили постачання промислових товарів з виробничих потужностей, що знаходяться на ТОТ Луганської області, до металургійних та машинобудівних підприємств України.

Продукцію зловмисники переправляли через неконтрольовані ділянки кордону України з РФ на тимчасово окупованій території.

У Росії ділки підміняли та фальсифікували митні документи, потім товари імпортували в Україну під виглядом продукції російського виробництва.

Співробітники спецслужби задокументували, що отримані кошти організатори переводили у готівку через низку фіктивних комерційних структур.

Частину грошей переправляли на тимчасово неконтрольовану територію України і використовували для фінансування окупаційної влади так званої «ЛНР» і незаконних збройних формувань.

У ході проведення слідчо-оперативних заходів оперативники СБУ затримали на митниці вантажівку з товаром, розмитнення якого здійснювалося за підробленими документами і сертифікатами походження.

Правоохоронці провели кілька одночасних обшуків у Запорізькій, Харківській, Донецькій областях і Києві за адресами реєстрації та фактичного знаходження підприємств, які брали участь у протиправній схемі.

За їх результатами вилучено комп’ютерну техніку, бухгалтерську і фінансово-господарську документацію, яка підтверджує протиправну схему постачання товарів та пересилання на ТОТ України коштів.

Також виявлено майже 2,5 мільйона гривень готівкою, контрафактну продукцію на майже 10 мільйонів гривень.

Джерело: СБУ

Останні новини

Back to top button