Інфо поліції

Вища рада правосуддя визнана неповноважною – 1News

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

Вища рада правосуддя
Фото з відкритих джерел

Члени ВРП вважають, що повноваження Етичної ради не мають конституційної основи

Вища рада правосуддя (ВРП) прийняла заяви про відставку 10-ти членів органу. Таким чином, Рада припиняє свої повноваження. Про це повідомила пресслужба органу.

“10 членів Вищої ради правосуддя достроково склали повноваження за власним бажанням. Позиція членів ВРП про те, що повноваження Етичної ради не мають конституційної основи”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що 8 лютого Етична рада розпочала процедури оцінки всіх членів ВРП, крім очільника Верховного Суду. У ВРП вважають, що можливість подальшого безперебійного функціонування органу ставилася “в пряму залежність від рішень і дій Етичної ради”. 

“Подальше функціонування ВРП в рамках такої залежності порушує гарантії діяльності її членів, що неприпустимо. Наведені обставини спонукали до дострокового складання повноважень більшістю членів Ради правосуддя”, пояснили в органі.

До прийняття відставки Вища рада правосуддя налічувала 15 членів (6 вакантних посад не були заповнені). Зараз їх залишилося п’ятеро, тому орган неповноважний.

1News за темою: Посли G7 привітали початок роботи Етичної ради ВРП для судової реформи

Нагадаємо, в жовтні минулого року до Конституційного суду України надійшло подання щодо конституційності положень закону про порядок обрання та призначення членів Вищої ради правосуддя.


ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS
Джерело

Back to top button