Інфо поліції

Викрито співробітника Нацполіції, який працював на російські спецслужби

Контррозвідка СБУ викрила співробітника Головного управління Нацполіції у Харківській області, який працював на Генштаб Збройних сил РФ. Про це повідомив під час брифінгу у четвер представник контррозвідки Служби безпеки України Володимир Настюк, інформує 1NEWS з посиланням на прес-службу відомства.

“9 квітня цього року контррозвідниками затримано співробітника Головного управління Національної поліції у Харківській області”, – сказав він.

Настюк розповів, що українського поліцейського завербував кадровий офіцер Генштабу Збройних сил Російської Федерації у місті Бєлгород.

За даними контррозвідки, цей російський воєнний розвідник перебував на тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької областей у складі оперативних груп Генштабу Росії та активно формував агентурні мережі з-поміж українців для виконання ними різних розвідувальних завдань.

За словами Настюка, затриманий український поліцейський під час своїх контактів з російським розвідником дотримувався суворої конспірації. Для передачі інформації він використовував програми шифрування електронних повідомлень, а також особисто зустрічався з російським розвідником на території Бєлгородської області Російської Федерації.

На виконання завдань російського розвідника поліцейський збирав і передавав таємну інформацію, яка циркулює у Міністерстві внутрішніх справ і Національної поліції України. Також він повідомляв про дислокацію і мобілізаційну готовність українських військових підрозділів і силових структур на території Харківської області.

У ході проведення обшуку за місцем проживання поліцейського було виявлено магнітні носії інформації з грифом обмеження доступу, а також комп’ютер, на якому оброблялися, зберігалися і передавалися розвідувальні відомості.

Зокрема, йшлося про інформацію з грифом “таємно” і “для службового користування” щодо складу сил, що залучаються до виконання завдань територіальної оборони, у комплектуванні частин служби охорони, порядку та безпеки мобілізаційними ресурсами і мобілізаційні плани формувань Нацполіції.

Настюк зазначив, що доступ до цих документів має обмежене коло осіб.

Крім того, затриманий поліцейський збирав інформацію про патріотичних жителів Харківської області. Зокрема він зібрав дані стосовно 500 громадян, які є активістами, волонтерами, добровольцями Нацгвардії, а також учасниками АТО.

Затриманому поліцейському вже повідомили про підозру у державній зраді.

Наразі у суді розглядається клопотання про обрання йому запобіжного заходу.

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close