Інфо поліції

ВАКС засудив колишнього народного депутата України до 8 років ув’язнення

Орест Фурдичко вимагав 500 тисяч доларів на посаді директора Інституту агроекології та природокористування НААН

Колишнього народного депутата й ексголову Львівської обласної ради Ореста Фурдичка засудили до 8 років позбавлення волі за вимагання хабаря.

За даними слідчих, він вимагав 500 тисяч доларів на посаді директора Інституту агроекології та природокористування НААН, – інформує 1NEWS.

30 липня колегія суддів Вищого антикорупційного суду визнала Фурдичка винним у вимаганні й одержанні неправомірної вигоди за виділення під будівництво земельних ділянок, що належать Інституту.

У 2017 році чоловіка затримали неподалік від його місця роботи після того, як він отримав першу частину хабаря розміром 300 тисяч доларів. Загалом сума його «винагороди» сягала 500 тисяч доларів.

Суд визнав ексдиректора Інституту винним за ч. 4 ст. 368 КК України та присудив йому 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими й адміністративно-господарськими обов’язками на 3 роки та конфіскацією майна.

А втім, вирок Вищого антикорупційного суду ще може бути оскаржений упродовж 30 днів з моменту його проголошення.

Орест Фурдичко з початку 1990-х очолював лісову галузь Львівщини. У 1990-1997 роках він був депутатом Львівської облради, а в 1997-1998 роках очолював її.

З 1998 по 2002 роки Фурдичко був народним депутатом України. Пізніше він працював на керівних посадах у Держкомітеті лісового господарства України й у міністерстві охорони довкілля.

У травні 2017 року Фурдичко отримав орден князя Ярослава Мудрого V ступеня.

Джерело: Громадське

Back to top button