Інфо поліції

В Україні зловили шахраїв на продажі тракторів і комбайнів

Зловмисники на інтернет ресурсах поширювали інформацію про продаж дороговартісної сільськогосподарської техніки, ціни на яку значно занижували

Працівники Київського управління Департаменту кіберполіції та детективи поліції Полтавщини, за процесуального керівництва прокуратури Полтавської області, викрили злочинну групу, до складу якої входило семеро осіб віком від 28 до 44 років.

Про це повідомляє 1NEWS.

Злочинна група діяла протягом останніх кількох років. Зловмисники на інтернет ресурсах поширювали інформацію про продаж дороговартісної сільськогосподарської техніки, ціни на яку значно занижували. Зазвичай їх клієнтами ставали приватні підприємці, які намагалися таким чином зекономити на купівлі техніки, натомість втрачали свої кошти.

Для анонімізації своїх дій зловмисники реєстрували фіктивні підприємства на підставних осіб. З метою приховування слідів злочинної діяльності, під час  адміністрування розрахункових рахунків фіктивних підприємств, використовувалися різні анонімайзери та проксі сервери розташовані у різних країнах світу.

Також, члени злочинного угрупування використовували різноманітні онлайн сервіси для обліку отриманих коштів, розподілу отриманого прибутку, а також фіксування інформації про майбутніх «клієнтів». Це надавало їм можливість віддалено та швидко коригувати свої дії та у разі виникнення надзвичайних ситуацій, швидко знищити всю доказову базу.

Правоохоронці провели санкціоновані обшуки. За їх результатами вилучено комп’ютерну техніку, велику кількість додаткових носіїв інформації та чорнові записи учасників злочинної групи. Вилучену техніку направлено на експертизу.

Джерело: Кіберполіція

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close