Інфо поліції

В Україні викрили шахрайську схему розкрадання грошей іноземної компанії судновласників

За попередніми даними, тільки за січень-травень 2020 року за такою «схемою» лише одного з численних іноземних операторів ошукали на суму понад 2 мільйони гривень

Національна поліція викрила шахрайську «схему» заволодіння коштами іноземної компанії судновласників.

Про це інформує 1NEWS.

В ході слідства поліцейські встановили, що організаторами злочинної «схеми» виступають посадові особи комерційної структури, а саме – морського агента, що надає відповідні послуги в морських портах Миколаїв та Чорноморська.

Для цього підприємство уклало кілька договорів надання послуг з іншими товариствами, зокрема буксирних. Так, відповідно до угод останні надають послуги з буксирування суден замовника (морського агента) за вже визначеними тарифами, а той своєю чергою  надає рахунки судновласникам для оплати.

Для незаконного заволодіння коштами судновласників посадовці комерційної структури перед тим, як надсилати такі рахунки безпосередньо кінцевому платнику, фабрикували платежі буксирної компанії. В них завищували вартість наданих послуг до 50 відсотків від фактичних рахунків.

За попередніми даними, тільки за січень-травень 2020 року за такою «схемою» лише одного з численних іноземних операторів ошукали на суму понад 2 мільйони гривень.

У понеділок, 31 серпня, оперативники та слідчі поліції провели санкціоновані обшуки в офісах суб’єктів господарської діяльності, а також за місцем мешкання осіб, причетних до злочину. Процесуальні заходи проводилися на території Одеської та Миколаївської областей.

Крім того, з метою забезпечення відшкодування завданих збитків на рахунки комерційної структури – морського агента, що відкриті за кордоном та на які надходили кошти від іноземних контрагентів, накладено арешти.

Джерело: Нацполіція

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close