Інфо поліції
Гаряча новина

В Україні викрили шахрайську фінансову біржу

Використовуючи низку методів психологічного впливу та спеціально створених програм, шахраї націлювали клієнтів на максимальний розмір внеску на свій рахунок

Співробітники кіберполіції викрили організаторів масштабної шахрайської онлайн-фінансової біржі.

Про це повідомляє 1NEWS.

Як наголошується, зловмисники діяли на території декількох країн, а один з їх офісів розміщувався у Києві та налічував близько 60 працівників. Було встановлено, що злочинна група діяла з 2013 року.

Учасники групи на чолі з 28-річним іноземцем організували схему заволодіння коштами громадян. Схема діяла під виглядом участі в онлайн-торгах валютними парами (бінарні опціони), використовуючи низку ресурсів.

Для цього, стверджують правоохоронці, зловмисники спеціально створили веб-ресурси “binex. ru”, “binex. ua”, “binex. kz”. Вони мали на меті залучення потенційних клієнтів та створення враження участі в реальних онлайн фінансових торгах.

Клієнту пропонувалося взяти участь у торгах шляхом відкриття спеціального демо-рахунку, за допомогою якого створювалася імітація успішних торгів. Після цього потенційній жертві пропонували відкрити реальний рахунок.

Використовуючи низку методів психологічного впливу та спеціально створених програм, шахраї націлювали клієнтів на максимальний розмір внеску на свій рахунок.

Водночас, зловмисники цілеспрямовано проводили ряд операцій, що призводили до втрати грошей учасником цих “торгів”. У разі спроби потерпілого вивести свої гроші достроково, шахраї під різними приводами відмовляли та пропонували продовжити торги”, – додав він.

Згідно з повідомленням, під час обшуку в офісі шахраїв було виявлено клієнтську базу, яка налічувала близько 15 тисяч осіб, CRM-систему, аудіозаписи розмов з клієнтами, перелік банківських рахунків шахраїв та чорнові записи. Комп‘ютерну техніку вилучено та направлено на експертизу.

Наразі правоохоронці звертаються до громадян для встановлення усіх осіб, які потерпіли від дій шахраїв.

Джерело: Кіберполіція

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close