Інфо поліції

В Україні викрили багатомільйонну аферу з продажу автомобілів

Орудували аферисти упродовж року у Миколаївській, Одеській, Херсонській та Харківській областях

Миколаївські правоохоронці під час спецоперації затримали десятьох учасників злочинного угрупування автомобільних шахраїв.

Про це повідомляє 1NEWS.

Зловмисники створили мережу фіктивних фірм з продажу автомобілів та ошукали клієнтів майже на чотири мільйони гривень. Орудували аферисти упродовж року у Миколаївській, Одеській, Херсонській та Харківській областях.

Відомо, що учасники організованої групи віком від 31-го до 45-ти років розміщували оголошення в мережі інтернет про надання послуг щодо купівлі-продажу транспортних засобів, із зазначенням номерів телефонів нібито офіс-менеджерів. Бажаючим придбати автомобіль за зниженою ціною аферисти пропонували прибути до спеціально орендованих офісних приміщень (їх правоохоронці задокументували п’ять по Україні) та укласти, як виявилось у подальшому, фіктивні угоди.

Офіс-менеджери повідомляли потерпілим неправдиву інформацію про наявність транспортних засобів та необхідність, в рамках умов договору, сплати авансу у розмірі не менше 30% вартості автомобілю. Також шахраї запевняли, що у разі не відповідності якості замовлених транспортних засобів очікуванням клієнтів, грошові кошти обов’язково будуть повернуті після написання відповідних заяв та їх розгляду керівництвом.

Майбутні автовласники підписували попередні договори, перераховували гроші на рахунки зловмисників і чекали на замовлення. Далі злочинці телефонували потерпілим й розповідали про затримку поставки з морських портів Чорноморська та Ізмаїлу, а також про виникнення ряду проблем щодо транспортування автомобілів.

Так і не дочекавшись товару, клієнти писали заяви про повернення своїх коштів, на які одержували відповіді за підписами директорів про те, що виплати укладеним попереднім договором не передбачені, пропонуючи звертатись до суду з цивільно-правовими позовами.

Наразі поліцейські встановлюють остаточну кількість потерпілих. Сума завданих шахраями збитків наразі вже перевищує 4 мільйони гривень.

Встановлено, що злочинну групу створив мешканець Харкова, який, окрім шахрайств, іншою діяльністю не займався. Його “правою рукою” була жінка з Одеси, яка координувала роботу офісів у Миколаєві, Первомайську та Одесі.

Джерело: Нацполіція

Tags

Останні новини

Схожі записи
Close
Back to top button
Close
Close