Інфо поліції

В Україні спіймали хакерів, які створювали віруси для майнінгу криптовалют

Хакери створювали віруси типу криптомайнер та «stealer», а двоє українців збували їх на закритих хакерських форумах, отримуючи за це відсоток від продажу

Працівники Причорноморського управління кіберполіції спільно зі слідчими поліції Одещини, за процесуального керівництва Одеської місцевої прокуратури №3, викрили мешканця Запоріжжя та Одеси у змові для поширення шкідливих програмних засобів.

Про це повідомляє 1NEWS.

Створені шкідливі програми використовувалися у середовищі операційних систем під управлінням Windows для майнінгу криптовалют. Крім того, користувачі цих шкідливих програм мали можливість втручатися в роботу комп’ютерів та копіювати персональну і білінгову інформацію власників вражених комп’ютерів. Серед таких даних – логіни, паролі, файли cookie, дані щодо гаманців криптовалют, доступи до онлайн банкінгу тощо.

За місцем мешкання учасників групи проведено санкціоновані обшуки, в ході яких вилучено комп’ютерну техніку, яка використовувалась для проведення злочинної діяльності. Під час попереднього огляду вилученої техніки, спеціалісти з кіберполіції виявили різноманітне шкідливе програмне забезпечення. Також виявлено листування зловмисників з користувачами хакерських форумів, через які вони продавали шкідливе програмне забезпечення.

Вирішується питання щодо оголошення підозри одному із учасників цієї злочинної групи. Його спільнику – мешканцю Одеси – вже повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, кваліфікованого за ст. 361-1 КК України (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут).Обвинувальний акт вже скеровано до суду. Спільникам загрожує до 5 років ув’язнення.

Джерело: Нацполіція

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close