Інфо поліції

В Україні блокували незаконний імпорт газу з країн Євросоюзу

У ході досудового слідства встановлено, що один із найбільших вітчизняних постачальників природного газу організував багатомільйонну схему ухилення від сплати податків

Співробітники Головного Управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора викрили та блокували протиправний механізм імпорту природного газу з кількох країн Євросоюзу.

У ході досудового слідства встановлено, що один із найбільших вітчизняних постачальників природного газу організував багатомільйонну схему ухилення від сплати податків, – повідомляє 1NEWS.

За версією слідства, трейдер зареєстрував в Одесі та у столичному регіоні кілька комерційних структур із ознаками фіктивності. Зловживаючи специфікою розмитнення природного газу – відтермінування, внесення мінімальних митних платежів – учасники оборудки реалізовували споживачам газ в обхід податкового законодавства.

Отримані кошти зловмисники виводили у «тінь». Діючи за такою схемою, фігуранти справи імпортували лише за останні пів року природного газу на 500 мільйонів гривень, збитки держави за цей період становили 150 мільйонів гривень через несплачені податки.

У межах відкритого кримінального провадження правоохоронці провели низку обшуків за місцями знаходження фіктивних структур. Під час слідчих дій вилучено фінансово-господарську документацію, печатки фіктивних та офшорних компаній, які використовувалися зловмисниками в протиправній схемі.

Наразі на протиправно імпортований природний газ та грошові кошти, задіяні в оборудці підприємств, накладено арешти.

Джерело: СБУ

Останні новини

Back to top button