Інфо поліції

В Одеській області викрили злочинців, які допомагали імпортерам ухилятись від податків

Встановлено, що організатори використовували схему штучного створення технічного імпортного податкового кредиту

Служба безпеки України задокументувала протиправну діяльність міжрегіональних транзитно-конвертаційних груп, які надавали послуги з ухилення від сплати податків імпортерам з півдня України, причетним до контрабандних схем.

Про це повідомляє 1NEWS.

Встановлено, що організатори використовували схему штучного створення технічного імпортного податкового кредиту. Вони також укладали нетипові експортні угоди за договорами комісії з суб’єктами господарювання з подальшою поставкою продукції за кордон.

Це дає зловмисникам можливість сформувати від’ємне значення податкового кредиту та зменшити податкове навантаження. Протиправна схема дозволяє подавати неправомірні заявки для бюджетного відшкодування ПДВ підприємствам з пільговим оподаткуванням.

У ході слідчих дій за 32 адресами в Одеському регіоні за робочими та домашніми адресами фігурантів кримінального провадження правоохоронці вилучили майже 80 печаток підприємств, задіяних у схемі, та підприємств-нерезидентів.

Окрім того, виявлено паспорти громадян іноземних держав, готівку, електронні носії інформації, що використовуються учасниками злочинної групи, великий обсяг фінансово-господарської документації щодо взаємовідносин підприємств реального сектору економіки із фіктивними підприємствами та “купівлі-продажу” штучного податкового кредиту незаконно сформованого від підприємств-імпортерів.

“Наразі на казначейських рахунках арештовано ліміти ПДВ на майже 600 мільйонів гривень. Триває досудове слідство”, – повідомили в СБУ.

Джерело: УНН

Останні новини

Back to top button