Інфо поліції

В Одеській області викрили «центр мінімізації доходів» агропідприємств

Всі «фіктивні» операції оформлювались документально, після чого документи передавалися замовникам послуг для відображення в бухгалтерському та податковому обліках з метою завищення своїх витрат і подальшого ухилення від сплати податків

За процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури проведено низку обшуків у рамках кримінального провадження за фактом підроблення документів, що подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах.

Про це інформує 1NEWS.

За даними слідства, діяльність «центру мінімізації доходів» була направлена на сприяння потужним агропромисловим підприємствам України в ухиленні від сплати податків шляхом здійснення безтоварних операцій, переведення коштів з безготівкової форми у готівку, а також здійснення експортних операцій необлікованої сільгосппродукції.

Всі «фіктивні» операції оформлювались документально, після чого документи передавалися замовникам послуг для відображення в бухгалтерському та податковому обліках з метою завищення своїх витрат і подальшого ухилення від сплати податків.

До участі в діяльності «центру мінімізації доходів» залучались особи, які за грошову винагороду без наміру здійснення фінансово-господарської діяльності давали згоду на реєстрацію та перереєстрацію підприємств на своє ім’я.

Обіг коштів по банківських рахунках підконтрольних «фіктивних» суб’єктів підприємницької діяльності за 2020-2021 роки склав близько 100 млн грн.

За результатом проведених слідчих дій на території Одеської, Київської, Харківської та Херсонської областей, в житлових та офісних приміщеннях членів «центру мінімізації доходів» та підприємств вигодонабувачів, виявлено та вилучено первинні бухгалтерські документи, чорнові записи, жорсткі диски, флеш-накопичувачі, ноутбуки, понад 370 тис грн готівки, печатки підприємств, що мають ознаки «фіктивності», мобільні телефони.

Джерело: Офіс генпрокурора

Back to top button