Інфо поліції

В Одеській області викрили схему крадіжки пального з “Укрзалізниці”

До складу злочинного угруповання входили діючі та колишні працівники підрозділу регіональної філії залізниці

Оперативники обласного управління стратегічних розслідувань поліції разом зі слідчими поліції та прокуратурою Одещини не лише встановили всіх осіб, причетних до розкрадання майна АТ «Укрзалізниця», але і з’ясували роль кожного у злочинній діяльності, «схему» вчинення злочину, місця зберігання дизпалива та канали його збуту.

Про це повідомляє 1NEWS.

До складу злочинного угруповання входили діючі та колишні працівники підрозділу регіональної філії залізниці, а також інші мешканці південного регіону. Крім того, встановлена причетність до цього злочину депутатів сільрад області.

Достовірно знаючи про кількість дизпалива в резервуарах, посадовці локомотивного ДЕПО робили так, аби в них завжди залишалося пальне. Проте в офіційних документах відображали видачу пального на потреби рухомого складу в повному обсязі.

За попередньою домовленістю з посадовцями підрозділу спеціально обладнані автомобілі, куди з резервуарів перекачували залишки дизпалива, безперешкодно заїжджали на територію локомотивного депо. В подальшому викрадене майно перевозилося до складів зберігання, що знаходилися на території гаражних кооперативів Одеси. Реалізовували дизпаливо через підпільні АЗС та підприємствам реального сектору економіки.

За попередніми підрахунками, масштаби розкрадань сягали 250-400 тонн на місяць. Прибуток від такої діяльності складав від чотирьох до шести мільйонів гривень.

29 лютого працівники управління стратегічних розслідувань в Одеській області, Одеського управління внутрішньої безпеки, слідчого управління обласної поліції, обласної прокуратури за сприяння внутрішньої безпеки «Південь» та регіонального центру Державної прикордонної служби України та за участю підрозділу ТОР затримали п’ятьох осіб безпосередньо під час спроби вивезення викраденого пального з території ДЕПО. Одночасно було проведено санкціоновані обшуки за місцем мешкання членів угруповання, за місцем зберігання викраденого пального та в офісах регіональної філії АТ «Укрзалізниця».

Правоохоронці вилучили понад 700 тисяч гривень, 17 500 доларів США та тисячу євро, «чорнові» записи із зазначенням кількості викраденого пального, 62 тонни дизпалива, а також спецавтомобілі для його перевезення та інше знаряддя, що використовувалося для крадіжки пального.

Джерело: Нацполіція

Останні новини

Back to top button