Інфо поліції

Уповноважена Верховної Ради з прав людини оскаржила в суді платні послуги в українських СІЗО

Платні камери в українських СІЗО були відриті влітку 2020 року - за плату утримуваним особам надаються поліпшені побутові умови і харчування

Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) відкрив провадження за позовом уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової про скасування запроваджених міністерством юстиції платних послуг у слідчих ізоляторах (СІЗО).

Про це інформує 1NEWS.

“Позивач просить суд визнати протиправним наказ мін’юсту, яким було запроваджено експериментальний проєкт із надання платних послуг у слідчих ізоляторах”, – ідеться в повідомленні.

ОАСК призначив підготовче засідання у справі на 18 березня.

Платні камери в українських СІЗО були відриті влітку 2020 року – за плату утримуваним особам надаються поліпшені побутові умови і харчування. Цей “експериментальний проєкт”, як його назвав мін’юст, підтримав уряд. Тим часом правозахисники висловили своє обурення і зауважили, що така практика є дискримінацією за майновим станом.

Наприкінці 2020 року глава мін’юсту Денис Малюська заявив, що завдяки запровадженню платних камер у СІЗО з поліпшеними умовами тримання вдалося зібрати майже два мільйони гривень, на які відремонтували 25 безкоштовних камер.

Платні камери відкрилися в СІЗО у Києві, Запоріжжі, Вільнянському районі Запорізької області, Дніпрі, Житомирі, Одесі та Миколаєві. Платні камери в СІЗО постійно заповнені.

Джерело: Німецька хвиля

Останні новини

Back to top button