Інфо поліції

Українці назвали головні недоліки Нацполіції

Серед найбільших недоліків у роботі поліції респонденти вказали: непрофесіоналізм (39,3%), корумпованість (36,8%), небажання захистити "просту людину" (30,9%)

Найбільшими недоліками в роботі поліції українці вважають непрофесіоналізм, корумпованість і небажання захистити просту людину.
Про це йдеться у результатах національного соціологічного дослідження “Поліція України очима населення”, повідомляє 1NEWS.

 

“Серед найбільших недоліків у роботі поліції респонденти вказали: непрофесіоналізм (39,3%), корумпованість (36,8%), небажання захистити “просту людину” (30,9%). 26,4% опитаних також указали на слабкий зв’язок із населенням, а 20,6% – на безкарність працівників поліції”, – йдеться у результатах дослідження.

Як зазначається, 878 респондентів (4,6% від загальної кількості опитаних) указали, що протягом року працівники поліції порушували їхні права чи права їхніх близьких або недостатньо добре виконували свою роботу. Також 1,7% респондентів (326 опитаних у відповідній вибірці) зазначили, що зазнавали від працівників поліції побоїв, страждань чи катувань.

90,7% громадян, які зазнали від поліції порушення їхніх прав чи прав їхніх близьких або які вказали на недостатньо добре виконання поліцією своєї роботи, не подавали офіційних скарг. Основна причина – думка, що це буде марно (51,4%%).

Також серед загальної кількості опитаних 10,2% зазначили, що протягом останнього року вони стали жертвами злочину. Найчастіше – хуліганства, різних видів крадіжок і шахрайства.

Із загальної кількості постраждалих респондентів 40,2% не зверталися до поліції із заявами про злочини, жертвами яких вони стали. Серед причин – зневіра в ефективності поліції (34,9%), думка про те, що “поліція не зацікавлена в таких випадках” (38,8%) або ж намагання потерпілих розібратися самостійно (28,8%).

При цьому більшість жертв злочинів (64,6%) відзначає, що відповідну заяву в поліції прийняли одразу, 19% респондентів довелось чекати, а у 4,4% заяву приймати відмовилися.

Загалом на запитання, чи треба повідомляти до поліції про злочин, 33,4% опитаних відповіли, що завжди звернуться із такою інформацією, 23,6% звернуться “в більшості випадків”, 28,8% вирішуватимуть “залежно від ситуації”, а 1,6% – “не звертатимуться за жодних обставин”.

Опитування проведено Харківським інститутом соціальних досліджень у межах проекту Харківської правозахисної групи щодо боротьби з катуванням та безкарністю за підтримки Європейського Союзу.

Джерело: Укрінформ

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close