Інфо поліції

Український хакер атакував 100 іноземних компаній і пограбував їх на 150 мільйонів доларів (ВІДЕО)

Як встановили правоохоронці, чоловік мав спільника, який допомагав виводити гроші, здобуті злочинним шляхом

У рамках міжнародної спецоперації Департаменту кіберполіції спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіції, представниками Київської міської прокуратури, із залученням колег з Інтерполу та Європолу, правоохоронців Республіки Франції та США, викрито 25-річного хакера у поширенні вірусу-шифрувальника.

Про це інформує 1NEWS.

Вірусне програмне забезпечення потрапляло на техніку корпорацій шляхом зламу програми для віддаленої роботи користувача із комп’ютером (сервером), а також через спам-розсилки на корпоративні електронні поштові скриньки листів зі шкідливим вмістом.

Загалом хакер здійснив атаки на понад 100 іноземних компаній у Північній Америці та країнах Європи. Серед потерпілих – відомі світові енергетична та туристична компанії, а також розробники техніки. За відновлення доступу до закриптованих даних хакер вимагав викуп. Збитки, завдані потерпілим, сягають 150 мільйонів доларів.

Як встановили правоохоронці, чоловік мав спільника, який допомагав виводити гроші, здобуті злочинним шляхом.

Із залученням спецпідрозділу ТОР патрульної поліції проведено обшуки за місцем мешкання фігуранта та в оселях його близьких осіб. За результатами вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, транспортні засоби та понад 360 тисяч доларів готівкою. Крім цього, на криптогаманцях зловмисника заблоковано 1,3 мільйона доларів.

Джерело: Нацполіція

Back to top button