Інфо поліції

Українські хакери обікрали на мільйон доларів 50 іноземних компаній

Кіберфахівці СБУ з колегами зі США та Британії провели операцію з ліквідації потужного хакерського сервісу. Вони викрили українців, які обікрали 50 іноземних компаній на мільйон доларів, передає 1news з посиланням на пресцентр СБУ.

За даними правоохоронців, зловмисники здійснювали хакерські атаки на іноземні компанії, а також надавали платні послуги з заміни IP-адрес іншим хакерам. За попередніми оцінками, за час діяльності група заробила понад мільйон доларів.

Відомо, що хакери надавали послуги, які дозволяли відразу підвантажувати через платформу комп’ютерні віруси, шпигунське забезпечення та інші шкідливі програми.

“Тобто це був суто “бандитський” сервіс, створений зловмисниками для зловмисників і непідконтрольний жодній владі чи правоохоронним органам”, – йдеться у повідомленні.

Як з’ясувалося, “бізнес” організували українці, в тому числі й іноземні правоохоронні органи, які перебувають у розшуку. Адміністрували роботу сервісу з домашніх персональних комп’ютерів, а щоб уникнути відповідальності – маскувались під різними нікнеймами в мережі Darknet.

СБУ провела обшуки у зловмисників У них знайшли та вилучили телефони, комп’ютери та інші речові докази злочинів.

Відкрито кримінальне провадження за 3 статтями Кримінального кодексу України.

 

 

Back to top button