Інфо поліції

У Житомирській області заблокували конвертцентр, через який вивели у тінь майже 200 мільйонів гривень

Слідчі СБУ перевіряють інформацію про можливе направлення частини готівки на фінансування терористичної організації «ДНР»

Кіберфахівці СБУ викрили і заблокували діяльність міжрегіонального конвертаційного центру на Житомирщині, через який було виведено у тінь майже 200 мільйонів гривень упродовж 2020-2021 років.

Перевіряється інформація про фінансування терористичної організації «ДНР», – інформує 1NEWS.

Досудове розслідування встановило, що до організації центру причетні киянин і троє мешканців Житомирської області.

Вони займалися мінімізацією податків, легалізували доходи і переводили у готівку гроші для декількох десятків комерційних структур Житомирщини, Київщини і Донеччини.

Зокрема, для виконання ланцюгових віртуальних операцій ділки використовували реквізити понад 40 підконтрольних їм комерційних структур із ознаками фіктивності. Деякі з них зареєстровані на жителів Донецької області.

Відтак слідчі СБУ перевіряють інформацію про можливе направлення частини готівки на фінансування терористичної організації «ДНР».

Щоб перевести гроші у готівку, зловмисники залучили до сотні «дропів» (людей, які за винагороду погоджувалися оформити банківські картки для їх використання, як «транзитних»).

Формально ділки дотримувалися норм фінансового моніторингу: за одну операцію перераховували не більше 400 тисяч гривень.

Правоохоронці провели 6 одночасних санкціонованих обшуків у фігурантів кримінального провадження. Під час них вилучено:

  • бухгалтерську документацію;
  • комп’ютерну техніку;
  • печатки фіктивних підприємств;
  • декілька десятків заяв від потенційних «дропів» на відкриття рахунків у банках;
  • півтори сотні банківських карток підставних осіб.

Джерело: СБУ

Back to top button