Інфо поліції

У Житомирській області викрили сільського голову на мільйонному хабарі

В ході слідства було встановлено, що за вирішення земельного питання посадовець вимагав від представника фермерського господарства неправомірну вигоду.

Під час проведення заходів з протидії корупції в органах місцевого самоврядування оперативники управління захисту економіки в Житомирській області Нацполіції викрили сільського голову у хабарництві.

Про це повідомляє 1NEWS.

У зв’язку з набуттям чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» сільські ради отримали більше повноважень.

Згідно з законом нерозподілені земельні ділянки, невитребувані частки (паї) після формування їх у земельні ділянки можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до дня державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку за рішенням сільської ради. Раніше таким правом були наділені  райдержадміністрації.

Усвідомлюючи нові можливості щодо передачі у користування земель, сільський голова швидко почав користуватися розширеними повноваженнями.

В ході слідства було встановлено, що за вирішення земельного питання посадовець вимагав від представника фермерського господарства неправомірну вигоду. Зокрема за передачу йому в оренду 116 га невитребуваних земельних часток (паїв) останній повинен був надати 35 тисяч доларів США (еквівалент у національній валюті 949 тисяч гривень).Лише за умови отримання коштів, фермерське господарство зможе орендувати землі.

Також, під час обшуку за місцем проживання затриманого правоохоронцями було вилучено понад 10 доларів США, 10,5тисяч гривень та 5 тисяч російських рублів, у тому числі частину з першого «траншу» –  понад 3,5 тисяч доларів США.

Джерело: Нацполіція

Back to top button