Інфо поліції

У Житомирській області депутата звинувачують у розкраданні лісу на 5 мільйонів гривень

У рамках кримінального провадження детективи поліції встановили, що лише упродовж шести місяців за цією схемою з України було вивезено більше 550 кубометрів лісоматеріалів найвищого гатунку

У Житомирській області викрили схему розкрадання та вивозу за кордон оптових партій дубових пиломатеріалів.

Про це інформує 1News.

Під час досудового розслідування поліцейські встановили, що упродовж квітня-жовтня 2020 року приватний підприємець, 40-річний житель Бердичівського району, депутат однієї з місцевих рад, організував злочинну діяльність, до якої залучив ще двох земляків.

Він купував у місцевому лісогосподарстві зрубані понаднормово дуби, які потім розпилювались на визначених пилорамах.

У подальшому один зі спільників займався питаннями перевезення нелегальних лісоматеріалів, а інший готував документи для митного оформлення вантажу.

На підставі поданих фіктивних відомостей отримувались офіційні сертифікати про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, що дозволяло транспортувати їх замовникам у країни Євросоюзу.

Загалом відбулось щонайменше близько трьох десятків таких поставок вантажівками.

Розрахунки за отриману лісопродукцію проводились через валютні рахунки інших підприємців – близьких родичів депутата, а згодом легалізувались у готівку.

У рамках кримінального провадження детективи поліції встановили, що лише упродовж шести місяців за цією схемою з України було вивезено більше 550 кубометрів лісоматеріалів найвищого гатунку.

А на незаконному експорті державного лісу ділки заробили майже 5 мільйонів гривень.

Джерело: Нацполіція

Back to top button