Інфо поліції

У Запоріжжі затримали сепаратистів

Терористи планували використовувати групу для здійснення підривної діяльності та нагнітання суспільних настроїв на мирній території України

У Запоріжжі припинено діяльність групи сепаратистів, які пропагували ідеї «руської весни» і агітували за фейкову «Запорізьку народну республіку».

Про це повідомляє 1NEWS.

За даними досудового слідства, зловмисники належали до одного з проросійських радикальних рухів, послідовники якого виступають за відділення південно-східних регіонів від України для створення на їх території терористичних організацій за зразком «Л/ДНР».

Як розповіли у спецслужбі, після невдалої спроби захоплення влади в Запоріжжі навесні 2014 року зловмисники виїхали до тимчасово окупованого проросійськими силами Луганська.

Спочатку вони допомагали бойовикам облаштовувати незаконні блокпости та барикади навколо захоплених адміністративних будівель, а пізніше розпочали співпрацю із представниками так званого «силового блоку Л/ДНР».

За задумом кураторів, учасники групи мали повернутися в Запоріжжя і чекати подальших вказівок.

“Терористи планували використовувати групу для здійснення підривної діяльності та нагнітання суспільних настроїв на мирній території України. На виконання ворожого завдання напередодні державних свят зловмисники розповсюджували в місті деструктивні матеріали із закликами до повалення конституційного ладу, насильницької федералізації та створення фейкової «Запорізької народної республіки»”, – розповіли в СБУ.

Під час слідчих дій за місцями проживання учасників групи правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, медалі та нагрудні знаки так званих «Л/ДНР» і країни-агресора, амуніцію, сепаратистську та комуністичну символіку.

Джерело: СБУ

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close