Інфо поліції

У Вінниці затримали шахрая, який привласнював автомобілі (ВІДЕО)

Поліцейські перевіряють причетність підозрюваного до понад 10 подібних злочинних епізодів

У Вінниці, представляючись працівником ДП МВС «Інформ-ресурс» та користуючись довірою власників тимчасово затриманих авто, обманним шляхом, під виглядом погашення неіснуючих боргів за зберігання таких транспортних засобів на штрафмайданчику, підозрюваний оформляв договори їхньої купівлі-продажу та привласнював автомобілі.

Слідчим поліції за процесуального керівництва прокуратури області вінничанину оголошено про підозру у незаконному заволодінні двома автомобілями громадян – «ВАЗ-2108» та «Опель-Вектра», – інформує 1NEWS.

За попередніми даними розслідування, зловмисник впродовж декількох місяців працював в ДП МВС «Інформ-ресурс» та мав доступ до інформації щодо власників тимчасово затриманих автомобілів, які зберігалися на штрафмайданчиках. Після звільнення він скористався цими даними в корисливих цілях.

У грудні 2019 року підозрюваний шахрайським шляхом заволодів автомобілем ВАЗ-2108, який належав 80-річному пенсіонеру з інвалідністю.

Фігурант приїхав до нього додому та, назвавшись представником державного підприємства, повідомив, що пенсіонеру потрібно заплатити близько 130 тисяч гривень неіснуючого боргу за зберігання автомобіля на штрафмайданчику.

Оскільки у літнього чоловіка не було таких коштів, зловмисник пообіцяв владнати цю проблему, переконавши його підписати договір комісії без номера та без дати.

В подальшому через приватне підприємство своєї дружини зловмисник оформив договір купівлі-продажу, відповідно до якого придбав транспортний засіб.

На підставі документів, отриманих шахрайським шляхом, він забрав зі штрафмайданчика автомобіль та розпорядився ним на власний розсуд.

У схожий спосіб підозрюваний заволодів автомобілем «Опель-Вектра» у мешканця Вінниці. Назвавшись представником чоловіка, який купив авто за дорученням, фігурант переконав власника автомобіля у необхідності підписання договору комісії.

В подальшому, діючи за попередньою схемою, отримав іномарку зі штрафмайданчика на підставі документів, отриманих шахрайським шляхом.

Коли потерпілий, якому авто вартувало близько 7 000 доларів, дізнався, що від його імені невідомий забрав автомобіль, він звернувся до поліції із заявою.

За місцем проживання фігуранта проведено санкціонований судом обшук, в ході якого вилучені документи, договори комісії, технічні паспорти на автомобілі, пусті бланки з печатками ДП МВС “Інформ-ресурс”, акти тимчасового затримання транспортних засобів, “чорнові” записи, що стосуються обставин кримінального провадження.

Джерело: Нацполіція

Останні новини

Back to top button