Інфо поліції

У столиці викрили мережу підпільних обмінників

У Києві діяла мережа підпільних обмінників. Ділки щомісяця незаконно конвертували через заборонені електронні валюти понад 1 млн дол. Про це повідомила прес-служба СБУ, пише 1NEWS, посилаючись на 112ua.

“У Києві СБУ заблокувала роботу мережі підпільних обмінників електронних валют: щомісячний обіг становив 1 млн доларів”, – йдеться в повідомленні.

Під час досудового слідства встановлено, що так звані пункти обміну електронних валют протягом тривалого терміну використовувалися зловмисниками для операцій із криптовалютами та електронними грошима. Банківські картки було оформлено на підставних осіб, а гаманці заборонених електронних валют – на громадян РФ, паспортні дані яких було придбано в DarkNet. Клієнтами ділків були тіньові комерсанти, зокрема й зі сфері грального бізнесу і шахрайських колл-центрів.

Служба безпеки вказала, що електронними засобами користувалися спецслужби ряду країн для анонімізації оплат за протиправні дії на шкоду державній безпеці України та фінансування замовних псевдопротестних акцій.

Під час проведення обшуків за адресами адміністрування підпільних пунктів обміну в Солом’янському, Голосіївському та Деснянському районах столиці правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та мобільні пристрої, з яких здійснювали підтримку клієнтів, а також незаконні обмінні операції із забороненими російськими електронними валютами. Також співробітники СБУ вилучили понад 3 млн грн готівки.

Наразі одному з організаторів вказаної протиправної схеми слідчі СБУ повідомили про підозру за ст. 200 (“Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення”) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до протиправної діяльності.

Нагадаємо, в березні повідомляли, що українці та громадяни інших країн організували злочинну групу, яка в шахрайський спосіб виманювала гроші у жителів Євросоюзу. Задокументована сума збитків від шахрайської схеми становить 9 млн євро.

Back to top button