Інфо поліції

У працівників Посольства України в Польщі знайшли 16 кілограмів золота, 140 тисяч доларів і майже 9000 блоків сигарет

Контррозвідники Служби безпеки України викрили і припинили протиправну діяльність діючих та колишніх посадовців МЗС України. Чиновники використовували офіційні документи зовнішньополітичного відомства для перевезення диппошти та контрабанди підакцизних товарів, повідомила 1News прес-служба СБУ.

Зазначається, що оперативники спецслужби задокументували, що учасники оборудки переміщували через державний кордон України валюту, золото та підакцизні тютюнові вироби. Усе це – за використання дипломатичних привілеїв та імунітетів.

Зокрема, на митному посту «Ягодин» Волинської митниці контррозвідники СБУ, спільно із слідчими ДБР, затримали вантажний транспортний засіб з дипломатичними номерними знаками. На ньому посадовці МЗС України намагалися перевезти до Європейського Союзу:

  • 140 тис. дол. США;
  • 67,2 тисяч євро;
  • 11,6 тис. польських злотих;
  • майже 16 кг виробів із золота, орієнтованою вартістю 15 млн грн.;
  • тютюнові вироби у кількості 8826 блоків на 1,5 млн грн. за цінами чорного ринку.

Тривають оперативно-слідчі дії у межах кримінального провадження. За їх результатами вирішуватиметься питання про повідомлення підозр фігурантам.

Припинення протиправної діяльності здійснювалось спільно з територіальним управлінням ДБР, розташованим у м. Львів, під процесуальним керівництвом Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Західного регіону.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що двох співробітників Посольства України в Польщі, яких затримали на кордоні під час спроби вивезти на службовому авто велику кількість валюти, золота та контрабандних цигарок, відкликали з посольства.

Останні новини

Back to top button