Інфо поліції

У Миколаївській області відкрили центр по роботі з дітьми, які постраждали внаслідок злочинів

У Миколаївській області відкрили другий в Україні центр по роботі з дітьми, які постраждали чи стали свідками злочинів, що працюватиме за моделлю Барнахус. Перший такий спеціалізований заклад нещодавно розпочав свою діяльність на Вінничині, повідомила 1News прес-служба Офісу Генпрпокурора.

Його відкриття стало можливим завдяки багатосторонньому Меморандуму про взаєморозуміння з питань сприяння впровадженню моделі Барнахус в Україні між Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Офісом Генпрокурора, Уповноваженим ВР з прав людини, Уповноваженим Президента України з прав дитини, Верховним Судом, Національною поліцією України та Координаційним центром з надання правової допомоги.

Щороку в Україні спостерігається високий рівень скоєння злочинів стосовно дітей. Упродовж цього року вчинено понад 5 тис таких кримінальних правопорушень. Розпочато 910 кримінальних проваджень лише щодо злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості дітей.

Мета проекту Барнахус – вибудувати особливу правову систему, що відповідає потребам дітей, які піддавалися насильству або жорстокому поводженню. Створення в одному місці умов з надання медичної, психологічної, правової допомоги, соціального супроводу, проведення слідчих дій, інших потреб й інтересів дітей знижуватиме рівень занепокоєння, сприятиме отриманню правдивої та повної інформації для цілей кримінального провадження. Такий підхід захищає дитину під час проведення процесуальних дій. Поки дитина в комфортних для неї умовах надає покази, з іншого приміщення чи кімнати для прослуховування за допитом спостерігає слідчий суддя, слідчий, прокурор, законні представники обвинуваченого і дитини.

За участі ювенальних прокурорів уже проведено перші допити дітей в режимі відеоконференції з Вінницького Барнахусу. Отримані покази про сексуальне насильство над цими дітьми згодом стануть беззаперечними доказами у судовому провадженні.

«Мова йде про мінімізацію наслідків правопорушень для дитини та захист її інтересів. Прокуратура, слідчі, служба в справах неповнолітніх, соціальні служби. Кожен такий допит – це подвійна травматизація. Система Барнахус об’єднує зусилля фахівці різних сфер, надаючи всю необхідну підтримку, та дозволяє забезпечити мультидисциплінарний підхід до реагування на випадки насильства», – зазначила під час брифінгу з нагоди відкриття центру керівник Департаменту захисту інтересів дітей та протидії насильству Офісу Генпрокурора Юлія Усенко.

Відкриття аналогічних центрів найближчим часом заплановано у столиці та в Тернопільській, Одеській областях.

Back to top button