Інфо поліції

У Маріуполі затримали фальсифікаторів COVID-сертифікатів (Відео)

Медичні працівники продавали підроблені сертифікати про вакцинацію з внесенням інформації до електронної системи охорони здоров’я

На Донеччині поліцейські викрили дві злочинні групи, які налагодили збут фальшивих COVID-сертифікатів.

Медичні працівники продавали підроблені сертифікати про вакцинацію з внесенням інформації до електронної системи охорони здоров’я, – розповідає 1News.

34-річний маріуполець виконував роль посередника та серед своїх знайомих підшукував охочих без фактичного введення вакцини отримати COVID-сертифікати, які б відображалися у додатку «Дія». Вартість однієї такої вакцини становила 300-600 гривень.

Під час проведення обшуків в центрі вакцинації, за місцем мешкання фігурантів та в автомобілі поліцейські вилучили грошові кошти у розмірі 106 600 гривень, отримані злочинним шляхом, дев’ять мобільних телефонів,блокноти з чорновими записами, ємкості з-під використаних вакцин, банківські картки та інші речові докази.

Наразі усі особи, які отримали сертифікати у вказаному центрі, пройдуть перевірку.

Аналогічну схему викрили співробітники Маріупольського районного управління. Поліцейські з’ясували, що в закладі охорони здоров’я на території селища Нікольське збувають COVID-сертифікати без проведення вакцинації.

Правоохоронці встановили двох жінок, які займалися підробкою сертифікатів про щеплення. За 500-2000 гривень фігурантки підроблювати сертифікати особам, які не бажали вакцинуватися від COVID-19.

Сертифікати про вакцинацію видані спільницями мали всі ознаки офіційного документа: видані та підписані уповноваженою особою і завірені печаткою за встановленою формою, зареєстровані в системі «еHealth» МОЗ України та під’єднані до додатка «Дія».

Під час проведення обшуків поліцейські вилучили грошові кошти, ноутбуки,блокноти з чорновими записами, ємності з-під використаних вакцин.

Джерело: Нацполіція

Back to top button