Інфо поліції

У Львові загорілась колишня в’язниця КДБ та Гестапо (ФОТО)

Унікальний в Європі український Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» створений у колишній катівні КДБ та Гестапо

У Львові в приміщенні Національного музею “Тюрма на Лонцького” колишньої в’язниці КДБ та Гестапо сталася пожежа.

Значних втрат зазнала унікальна пам’ятка історії — приміщення музею, колишня в’язниця КДБ та Гестапо: знищено прооводку, опалення, необхідна невідкладна реставрація, – повідомив директор музею Руслан Забілий, – інформує 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

“Пожежа почалася у котельні СБУ, яка є прилеглою до будівлі музею і яку ми також використовуємо. Можливо, це трапилося через коротке замкнення в електромережі. Найперше зайнялося перекриття даху, горіли балки, частина вікон вибиті, а найгірше – ще досі через велику кількість використаної води, а працювало аж 9 одиниць техніки ДСНС, затоплені коридори. Слава Богу, ані архіви, ані фондосховища, ні робочі кабінети не постраждали. Але в загальному потрібна термінова реставрація”, – зазначив Забілий.

За його словами, щоб надати оцінку завданих збитків, сьогодні в музеї була проведена робота комісії, яка складалася з представників Галицької районної адміністрації Львова, управління охорони культурної спадщини ЛМР, представників міста. Висновки комісія обіцяла надати з понеділка.

“Найцінніше майно — архів ОУН та УПА, а також спеціалізована бібліотека Центру досліджень визвольного руху, що зберігаються у музеї, під загрозою затоплення. Як і вцілілі наразі фондосховища та лабораторія музею. Та вже зараз є очевидним, що музей потребує коштів для відновлення, найперше — перекриття даху, що зараз відкритий для дощів та негоди, встановлення дверей та вікон, осушування приміщень тощо”, – зазначив народний депутат України Володимир В’ятрович.

Він додав, що завдяки відданості і хоробрості працівниці музею Лідії Тополевської, яка кинулася рятувати спадщину та історичні цінності, вдалося уникнути низки руйнувань.

Унікальний в Європі український Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» створений у колишній катівні КДБ та Гестапо, він один із трьох у Східній Європі (два інших – це музей-тюрма НКВД у Вільнюсі та музей-тюрма Штазі в Берліні).

Музей відкрито 28 червня 2009 року, 14 жовтня 2009 року він отримав статус національного.

Back to top button