Інфо поліції

У лісах Прикарпаття знайшли архів УПА з невідомими документами

Основний масив документів — звіти підпілля та підрозділів УПА з теренів Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей

Архіви УПА із досі невідомими документами знайдені у лісах на Прикарпатті, їх передали історикам.

Про це повідомили у пресслужбі Центру досліджень визвольного руху, передає 1NEWS.

“Минулого тижня Центру досліджень визвольного руху мешканці одного із сіл передали два повстанські архіви. Їх було знайдено у Стратинських лісах, розташованих в Рогатинському районі Івано-Франківської області”, – йдеться у повідомленні.

Вказано, що один з архівів у дуже поганому стані і не піддається реставрації. Його передали до фондів Національного музею-меморіалу “Тюрма на Лонцького”. Натомість другий з віднайдених архівів дуже добре зберігся. Архіви містять документи 1945-1946 рр.

“Архів винятково багатий на унікальні документи, які досі не фігурували у науковому обігу. Основний масив документів — звіти підпілля та підрозділів УПА з теренів Львівської, Тернопільської та Івано-Франківської областей”, – вказали у пресслужбі.

Зазначається, що доволі велику частину архіву складають систематизовані звіти та матеріали з діяльності ОУН та УПА на території Закерзоння – сучасної Польщі, тому ряд матеріалів польською мовою.

Також група документів з архіву присвячена темі виборчої кампанії до Верховної Ради УРСР, яка відбулася 10 лютого 1946 року.

Джерело: УНН
Tags

Останні новини

Back to top button
Close