Інфо поліції

У Києві викрили конвертцентр з обігом в 300 мільйонів гривень

Аби приховати незаконну діяльність організатори конвертцентру використовували 9 суб’єктів господарської діяльності

Співробітники ГУ ДФС у місті Києві припинили діяльність “центру мінімізації платежів до бюджету”, який надавав послуги підприємствам реального сектору економіки з переведення безготівкових коштів у готівку.

Про це повідомляє 1NEWS.

Правоохоронці встановили, що група осіб протягом 2017-2020 років через підконтрольні “транзитно-конвертаційні підприємства” та підприємства з ознаками “фіктивності” надавала послуги з конвертації грошових коштів із безготівкової форми в готівкову, документального прикриття безтоварних операцій та незаконного формування податкового кредиту з ПДВ підприємствам реального сектору економіки.

Останні перераховували безготівкові грошові кошти на рахунки підприємств підконтрольних правопорушникам за нібито придбані товарно-матеріальні цінності (роботи чи послуги), які в свою чергу формували незаконний податковий кредит за рахунок власних підприємств-імпортерів.

Надалі незаконно “проконвертована” готівка разом із підробленими первинними документами, передавалась “вигодонабувачам”.

Загальний обсяг проконвертованих грошових коштів протягом 2017-2020 років із використанням реквізитів “транзитно-конвертаційних підприємств” склав близько 300 млн гривень.

Ймовірні втрати бюджету – понад 50 млн гривень. Досудове розслідування триває.

Вартість послуг з конвертації складала 9-10% від проконвертованої суми.

Аби приховати незаконну діяльність організатори конвертцентру використовували 9 суб’єктів господарської діяльності.

В результаті проведення слідчих дій правоохоронці вилучили документальні підтвердження протиправної діяльності, електронні носії, бухгалтерську документацію СГД з ознаками “транзитності” та “фіктивності”, чорнові записи та понад 2 млн гривень готівки.

Джерело: УНН

Back to top button