Інфо поліції

У Краматорську на квартирі викрили підпільну лабораторію з надання фальшивих довідок про відсутність коронавірусу

Негативний результат з печаткою та підписом медика коштував 800 гривень

У Краматорську з осені 2020 року в одній з квартир багатоповерхівки надають послуги з тестування на коронавірусне захворювання, де вказують неправдиву інформацію щодо результатів тестування за певну плату.

Про це інформує 1NEWS.

В ході досудового розслідування правоохоронці встановили, що 42-річна жінка розмістила у мережі інтернет оголошення про надання зазначених послуг нібито від імені однієї з офіційно зареєстрованих в Україні медичних компаній.

«Лабораторія» діяла під прикриттям, не мала жодних вивісок та інших позначень медичного закладу. Негативний результат з печаткою та підписом медика коштував 800 гривень, а деяким клієнтам надавалася знижка.

Під час обшуку у вказаному приміщенні поліцейські вилучили порожні бланки медичних установ, штампи та печатки різноманітних закладів у кількості 20 штук, чернетки с записами клієнтської бази, близько 30 готових довідок про проходження людиною тестування на наявність захворювання COVID-19 та чеки про їх оплату, ноутбуки, планшет та мобільний телефон.

Організаторка шахрайської схеми переобладнала для клієнтів вхідну кімнату власної квартири. Довідки про проходження тесту на COVID-19 з негативним результатом фігурантка готувала в домашніх умовах.

Бланки тестів роздруковувала на лазерному принтері, шаблони для роздрукування бланків знайшла в інтернеті, як і QR-код, який генерувала на сайті самостійно. Печатки підозрювана замовляла в інтернеті.

Замовників довідок шукала й серед клієнтів туристичних агентств. Людина не знала, що «на руки» отримує фальшивий результат.

За допомогою працівника цього закладу, який за грошову винагороду проводив «ПЛР-тестування», зловмисниця за чотири місяці встигла «заробити» орієнтовно понад 150 000 гривень.

Джерело: Нацполіція

Back to top button