Інфо поліції

У Кіровоградській області хотіли незаконно передати землі над родовищем золота

Завдяки діям прокуратури цього не вдалось зробити

Мар’ївською сільською радою Кіровоградської області усупереч законам передано у власність 68 громадянам земельні ділянки загальною площею 17 га для індивідуального житлового будівництва, які розташовані за межами населеного пункту над Юр’ївським золоторудним родовищем, що є одним із найперспективніших об’єктів держави для промислової розробки з метою отримання дорогоцінних металів.

Про це повідомляє 1NEWS.

З огляду на вказані порушення законодавства прокурором у судовому порядку оскаржено всі 68 рішень Мар’ївської сільської ради про надання громадянам у власність земель, розташованих над Юр’ївським золоторудним родовищем.

Незважаючи на правомірність доводів прокурора щодо незаконності передання у власність фізичних осіб земель залягання корисних копалин загальнодержавного значення та необхідності їх повернення державі, судами приймалися рішення про відмову в задоволенні цих позовів.

Послідовно відстоюючи інтереси держави, прокуратура Кіровоградської області оскаржує в апеляційному та касаційному порядках судові рішення, якими відмовлено у задоволенні позовів прокурора про визнання недійсними рішень ради та державних актів на право власності на згадані землі.

Так, Верховний Суд, розглянувши справу в порядку письмового провадження, погодився з доводами прокурора і 05.09.2018 задовольнив касаційну скаргу прокуратури області, скасував рішення судів першої та апеляційної інстанцій та прийняв нове, яким задовольнив позов про повернення чотирьох земельних ділянок загальною площею 1 га.

Джерело: Генпрокуратура

Tags

Останні новини

One Comment

Back to top button
Close
Close