Інфо поліції

У Хмельницькій області затримали хакерів за поширення вірусів

Робота цих вірусів була налаштована так, що на інфікованих комп’ютерах відбувався збір інформації, в тому числі і конфіденційної.

Правоохоронці викрили групу осіб на поширенні вірусів для викрадення конфіденційної інформації.

Про це повідомляє 1NEWS.

Зловмисники самостійно створювали, а також купували та модифіковували шкідливе програмне забезпечення. Ці програмні засоби вони поширювали в мережі Інтернет на спеціалізованих форумах та чатах бірж криптовалют під виглядом ліцензійного програмного забезпечення. Насправді ж, користувачі завантажували на свій пристрій вірус.

Уточнюється, що зазвичай це були віруси типу «stealer» або «keylogger».

Так, працівники Подільського управління та Управління інформаційних технологій та програмування в західному регіоні Департаменту кіберполіції, спільно зі слідчими поліції Хмельниччини, за процесуального керівництва Шепетівської місцевої прокуратури, встановили причетність до цього правопорушення двох 28-річних мешканців Хмельниччини.

“Робота цих вірусів була налаштована так, що на інфікованих комп’ютерах відбувався збір інформації, в тому числі і конфіденційної. Серед такої – паролі, логіни до різних ресурсів, інформація про гаманці криптовалют, файли з персональною інформацією тощо”, – поінформували у кіберполіції.

У подальшому, за даними відомства, зібрана інформація направлялася зловмисникам на спеціально налаштований сервер.

Уточнюється, що частина розповсюдженого ШПЗ дозволяла їм віддалено керувати інфікованими пристроями на правах адміністратора, в тому числі спостерігати за жертвами та прослуховувати їх розмови.

“Викрадена особиста інформація зазвичай використовувалась для подальших протиправних дій та частково продавалася на відповідних форумах. Сума збитків наразі встановлюється”. – додали у кіберполіції.

Так, за місцем проживання зловмисників правоохоронці провели обшуки, – вилучено комп’ютерну техніку, на якій зберігалося різноманітне ШПЗ. Техніку направлено на експертизу.

Працівники кіберполіції проводять заходи, спрямовані на ідентифікацію власників інфікованої вірусами електронно-обчислювальної техніки.

Триває досудове розслідування, розпочате за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) КК України.

Джерело:  Департамент кіберполіції Нацполіції України.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close