Інфо поліції

У двох областях України викрили масштабне вербування людей у трудове рабство

За даними слідства, для вербовки члени групи обирали людей, які перебували у скрутному матеріальному становищі, обіцяли їм високу зарплатню, соціальний пакет та комфортні умови праці

Правоохоронці Дніпропетровської та Одеської областей затримали членів злочинної групи, які вербували людей у трудове рабство.

Про це інформує 1NEWS.

Повідомляється, що розслідування масштабного вербування людей до трудового рабства велося працівниками управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Дніпропетровської та Одеської областей під процесуальним керівництвом прокуратури Дніпропетровської області, а також за сприяння Міністерства соціальної політики.

“За підозрою в торгівлі людьми поліцейські затримали двох осіб: 42-річного чоловіка та 41-річну жінку, які займалися пошуком людей для подальшої трудової експлуатації. Також вони слідкували за утриманням завербованих осіб та контролювали їх роботу. Зараз поліція завершує документування злочинної діяльності інших членів групи. Вирішується питання про затримання всіх причетних до злочину осіб”, – йдеться в повідомленні.

За даними слідства, для вербовки члени групи обирали людей, які перебували у скрутному матеріальному становищі, обіцяли їм високу зарплатню, соціальний пакет та комфортні умови праці в Одеській області. Натомість примушували тяжко працювати на сільськогосподарських угіддях по 12-13 годин.

За будь-яку помилку їх, як зазначається, жорстоко карали – били або позбавляли їжі. Потерпілі проживали у бараках на території колишньої жіночої колонії-поселення в Овідіопольському районі за високим парканом. Комплекс будівель перебував під цілодобовою охороною, у тому числі з використанням собак.

“Встановлено, що з 2018 року для трудової експлуатації вони завербували близько 30 осіб — мешканців міст Нікополь, Покров та Марганець Дніпропетровської області”, – проінформували у поліції.

10 жовтня двох членів групи затримано в порядку ст. 208 КПК України.

“У їх діях вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 149 Кримінального кодексу України (торгівля людьми). Затриманим загрожує від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна”, – зазначили у поліції.

Джерело: УНН

Останні новини

Back to top button