Інфо поліції

У Дніпропетровській області викрили шахраїв

Правоохоронці провели декілька обшуків за місцями проживання учасників злочинної групи

Працівники кіберполіції в Дніпропетровській області спільно зі слідчими поліції Дніпропетровщини за процесуального керівництва прокуратури Дніпропетровської області встановили: до складу групи входило п’ять осіб. Усі вони є мешканцями Дніпропетровщини віком від 30 до 45 років.

Про це повідомляє 1NEWS.

Отримавши інформацію щодо вразливості програмного забезпечення, призначеного для роботи програми лояльності для клієнтів мережі супермаркетів, зловмисники використали її для особистого збагачення.

Так, використовуючи отримані дані, вони мали можливість обготівковувати зараховані бонусні кошти через каси магазинів. Всі шахрайські дії проводилися під час роботи в особистому кабінеті користувача, встановленому у додатку управління бонусною карткою.

При цьому первинний балансовий рахунок на картках шахраї відновлювали через певні програмні маніпуляції в додатках, фактично не поповнюючи рахунки. Це давало можливість їм проводити зняття коштів повторно необмежену кількість разів.

Бонусні картки зловмисники оформлювали за допомогою підроблених, втрачених та викрадених паспортів і документів.

За пів року фігуранти провели більше двох тисяч операцій зі зняття готівки з вищевказаних карток. За попередніми даними, торгівельній мережі спричинено збитків на суму близько двох мільйонів гривень.

Правоохоронці провели декілька обшуків за місцями проживання учасників злочинної групи. У результаті вилучено додаткові носії інформації, банківські катки та картки учасників програми лояльності всеукраїнської мережі магазинів. Крім того, за місцем проживання одного з учасників групи, поліцейські вилучили майже пів сотні пакетів зі вмістом наркотичних засобів, бойовий пістолет та патрони до нього.

Джерело: Нацполіція

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close