Інфо поліції

У Дніпропетровській області посадовців звинувачують у незаконній приватизації державних земель

Таким чином, придбавши єдиний майновий комплекс за ціною понад 420 000 гривень, зловмисники незаконно заволоділи земельними ділянками вартістю 5 мільйонів гривень

Незаконну «схему» приватизації земельної ділянки державного підприємства та осіб, причетних до її заволодіння, викрили оперативники управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області, слідчі слідчого управління обласної поліції спільно з прокуратурою області.

Про це повідомляє 1NEWS.

За даними слідства, до складу угруповання входило сім осіб – місцевий мешканець, який і організував «схему», вже один із колишніх керівників обласної державної адміністрації, директор та працівник державного підприємства – син організатора, керівник структурного підрозділу Фонду державного майна, приватний нотаріус та державний кадастровий реєстратор.

Аби провернути земельну «оборудку», на одного з учасників групи заздалегідь оформили приватне підприємство. На нього в подальшому незаконно зареєстрували 131 га землі, право на постійне користування яких належало державному підприємству.

Як з’ясували поліцейські, у 2018 році державне підприємство як єдиний майновий комплекс спочатку передали зі сфери управління ОДА до структурного підрозділу Фонду держмайна та виставили на аукціон. За результатами торгів із приватним підприємством уклали договір-купівлі продажу майнового комплексу. Відповідно до ст. 28 ЗУ «Про приватизацію державного і комунального майна» та умов договору, до покупця не переходить право постійного користування земельною ділянкою.

Однак, знаючи про підробку угоди та всупереч діючому законодавству, під час оформлення прав на майновий комплекс за новим власником нотаріус незаконно зареєстрував на нього і 131 га землі, а державний реєстратор вніс відповідні записи до кадастрового реєстру.

Таким чином, придбавши єдиний майновий комплекс за ціною понад 420 000 гривень, зловмисники незаконно заволоділи земельними ділянками вартістю 5 мільйонів гривень.

Джерело: Нацполіція

Останні новини

Back to top button