Інфо поліції

У Державній службі морського та річкового транспорту України виявили масштабну корупцію

Чиновники відомства щомісяця «заробляли» майже 1 мільйон гривень за фіктивне навчання

Служба безпеки України викрила системний корупційний механізм у Державній службі морського та річкового транспорту.

Про це повідомляє 1NEWS.

Оперативники спецслужби задокументували, що організували протиправну схему колишні та діючі посадовці держустанови. Зловмисники вимагали та отримували хабарі за безперешкодну здачу іспитів майбутніми моряками.

Чиновники, які входять до складу кваліфікаційної комісії, вступили у змову зі службовими особами навчальних закладів з підготовки моряків. Вони вимагали 10 тисяч гривень з кожного кандидата на отримання посвідчення судноводія малого та маломірного судна. У такий спосіб чиновники щомісяця «заробляли» майже 1 мільйон гривень за фіктивне навчання.

Співробітники СБ України встановили, що за сприяння посадовців держслужби у приміщенні Київської держаної академії водного транспорту здійснювалось «формальне» проходження тестів. Потім у Державній службі морського та річкового транспорту України кандидати отримували посвідчення судноводія.

Наразі проводяться слідчі дії у приміщеннях Морської адміністрації, школи з підготовки судноводіїв і за адресами проживання фігурантів для вилучення документації та чорнових записів, які підтверджують функціонування корупційного механізму, а також коштів, отриманих від протиправної діяльності.

Джерело: СБУ

Останні новини

Back to top button