Інфо поліції

У чотирьох областях України викрили розкрадання десятків мільйонів гривень у лісгоспах

Там виводили державні кошти через проведення заборонених фінансово-господарських операцій з компаніями, що мають ознаки фіктивності і ризиковості

Служба безпеки України викрила протиправну діяльність міжрегіонального злочинного угруповання. Учасники створили схему розкрадання фінансових ресурсів держави у лісовій галузі.

За минулий рік лише деяким із викритих фіктивних фірм було перераховано десятки мільйонів гривень. І все це – без фактичного надання послуг цими фірмами, – інформує 1NEWS.

У межах масштабної спецоперації правоохоронці провели понад 30 обшуків в офісах та за місцями мешкання учасників злочинної групи на території Харківської, Луганської, Київської та Дніпропетровської областей.

Під час слідчих дій виявлено:

  • печатки фіктивних підприємств та їхні установчі документи;
  • фінансово-господарську документацію;
  • електронні носії інформації;
  • інші документи, що підтверджують протиправну діяльність.

Оперативники спецслужби встановили, що організували оборудку посадовці держлісгоспів Харківської та Луганської областей. Вони виводили державні кошти через проведення заборонених фінансово-господарських операцій з компаніями, що мають ознаки фіктивності і ризиковості.

Потім державні гроші конвертували у готівку та привласнювали через фіктивні суб’єкти господарювання, які вносили недостовірні відомості до Єдиного реєстру податкових накладних.

Задокументовано, що крім державних лісгоспів послугами «конвертаційної» мережі користувалися також інші державні і комунальні підприємства Харківщини.

Джерело: СБУ

Останні новини

Back to top button