Інфо поліції

У Чернігівській області затримали колишнього військового, який став хакером

Звільнившись з лав ЗСУ, чоловік почав заробляти продажем баз даних

Працівники кіберполіції в Чернігівській області, за процесуального керівництва Чернігівської місцевої прокуратури, викрили 33-річного місцевого мешканця у поширенні вірусів серед користувачів мережі.

Про це повідомляє 1NEWS.

Раніше чоловік проходив службу у лавах Збройних сил України, обіймаючи посаду інженера комп’ютерних мереж. Звільнившись з лав ЗСУ, чоловік почав заробляти продажем баз даних. Використовуючи спеціальний програмний засіб, він здійснював спам-розсилки, інфіковані шкідливим програмним забезпеченням. Робота цих вірусів полягала у викраденні логінів, паролів, даних банківських карт, електронних гаманців та іншої інформації користувачів мережі Інтернет.

Отриману інформацію хакер формував у бази даних та продавав на спеціалізованих закритих форумах. В подальшому ця інформація могла використовуватися для шантажу, шахрайства, викрадення коштів з банківських рахунків та інших правопорушень щодо потерпілих.

Під час попереднього огляду комп’ютера зловмисника, працівники кіберполіції виявили текстові документи з викраденими базами загальним об’ємом більше 20 GB (один такий текстовий документ вміщує до 100 тисяч записів).  Відтак, поліцейські вилучили комп’ютерне та мережеве обладнання, серверне обладнання, які служили знаряддям злочинної діяльності. Вилучене направлено на експертизу.

Триває досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ст.361-1 (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) та ст. 361-2 (Несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в комп’ютерах, автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації) КК України. Чоловіку загрожує до двох років ув’язнення.

Джерело: Нацполіція

Tags

Останні новини

Back to top button
Close