Інфо поліції

Столичний прокурор разом зі співробітником СБУ вимагали у банкіра 100 тис доларів

Прокурорами Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Офісу Генерального прокурора скеровано до суду обвинувальний акт стосовно прокурора однієї з Київських місцевих прокуратур та співробітника одного з Головних управлінь СБУ, які шахрайським способом намагалися заволодіти коштами представника банківської установи. Про це 1News повідомила прес-служба Офісу Генпрокурора.

За даними слідства, правоохоронці шляхом обману та зловживання довірою мали намір заволодіти коштами представника банківської установи у розмірі 100 тис доларів США за нібито прийняття рішення про закриття кримінального провадження.

Встановлено, що з метою створення у банкіра уяви щодо наявності підстав для притягнення його до кримінальної відповідальності, співробітник СБУ разом з прокурором місцевої прокуратури, використовуючи відомості іншого кримінального провадження, підробили процесуальні документи про початок досудового розслідування, штучно створивши докази вини банкіра.

Прокурор однієї з Київських місцевих прокуратур обвинувачується у службовому підробленні, завідомо неправдивому повідомленні про вчинення кримінального правопорушення та шахрайстві (ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 383, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190 КК України), а співробітник одного з Головних управлінь СБУ – службовому підробленні, завідомо неправдивому повідомленні про вчинення кримінального правопорушення, шахрайстві та розголошенні даних досудового розслідування (ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 383, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 387 КК України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося  слідчими територіального управління ДБР, розташованого в м. Києві, за оперативного супроводу Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України та Головного управління внутрішньої безпеки СБУ.

Останні новини

Back to top button