Інфо поліції

Столичні правоохоронці викрили канал незаконної легалізації іноземців

За 5 тисяч доларів чиновниці оформлювали закордонні паспорти, використовуючи анкетні дані померлих киян, передає 1NEWS з посиланням на пресцентр МВС України. 

За місцем проживання та роботи фігуранток київські оперативники вилучили оргтехніку, бланки анкет-заявок, флеш-накопичувачі та персональні ключі доступу до системи Державної міграційної служби України. Спільницям загрожує до 10-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У ході розслідування матеріалів кримінального провадження, розпочатого за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України, працівники столичної поліції за процесуального керівництва прокуратури м. Києва та за сприяння Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області встановили групу з восьми службових осіб територіальних підрозділів Державної міграційної служби України, які вимагали та одержували неправомірну вигоду за сприяння в оформленні та видачі паспортів громадян України для виїзду за кордон на ім’я померлих людей.

«Встановлено, що службовці виготовляли фіктивні паспорти на підставі підроблених заяв про видачу документу, використовуючи персональний електронний ключ доступу до системи Державної міграційної служби. Діючи в інтересах осіб, які надавали неправомірну вигоду у розмірі 5 тисяч доларів США, працівниці додавали в електронному вигляді відскановане зображення підробленої заяви, тим самим підтверджували «справжність» виготовлених документів», – розповів заступник начальника управління карного розшуку Головного управління Національної поліції у м. Києві полковник поліції Сергій Сотніков.

Вже відомо, що серед «клієнтів», які отримали фіктивні паспорти для виїзду за кордон, були громадяни інших держав, які переховуються від органів слідства за кордоном за вчинення тяжких злочинів.

«За адресами проживання й роботи фігуранток, інших співучасників та осіб, що придбали підроблені документи, проведено 18 санкціонованих обшуків та вилучено речові докази. Це – оригінали підроблених паспортів громадян України, фіктивні паспорти, які використовувалися на території України та з метою виїзду за кордон, фіктивні ідентифікаційні коди громадян України, зразки почерку підозрюваних осіб, анкети-заявки на отримання документів громадян України на підставних осіб, які вже померли, комп’ютери, флеш-накопичувачі, мобільні телефони та персональні ключі доступу до системи Державної міграційної служби України, а також предмет, схожий на пістолет. Вилучене направили на експертизу», – додав Сергій Сотніков.

На даний час тривають подальші слідчо-оперативні дії з метою встановлення інших осіб, причетних до вчинення злочину, для притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Зловмисникам загрожує до десяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close