Інфо поліції

Справу колишнього очільника Укравтодору Новака передано до суду у Варшаві

Обвинувальний висновок проти колишнього міністра транспорту Польщі, ексочільнику Укравтодору Славоміра Новака було передано до суду у вівторок. Про це у Польщі повідомила PAP представник прокуратури Варшави Александра Скшиняж, передає 1news з посиланням на УНН.

Разом зі Славоміром Новаком ще 14 осіб були обвинувачені у справі про міжнародне організоване злочинне угруповання, засноване і очолюване колишнім польським міністром транспорту, будівництва та морського господарства.

“Славомір Н. обвинувачується у вчиненні 17 злочинів кримінального характеру, у тому числі у створенні та керуванні організованою злочинною групою міжнародного характеру, спрямованою на вчинення корупційних правопорушень та оплачуваний захист”, – підкреслила Скшиняж.

“Обвинувачення пов’язані з вимогою і прийняттям як головою державної автомобільної служби “Укравтодор” фінансових пільг і їх обіцянкою на загальну суму, що перевищує 6,1 млн злотих, у тому числі в обмін на підтримку організацій в процедурах надання та реалізації державних контрактів, пов’язаних з ремонтом доріг в Україні. Славоміра Н. також обвинуватили у відмиванні грошей від злочинів у розмірі майже 8 мільйонів злотих”, – пояснила вона.

Згідно з результатами розслідування, Славомір Новак, будучи главою політичного кабінету прем’єр-міністра і міністром транспорту і морського господарства у Польщі, брав фінансові пільги в обмін на допомогу в отриманні прибуткових посад і контрактів в державних компаніях. “У цій гілці судового розгляду сума взятих хабарів становить не менше 320 000 злотих”, – сказала вона.

“Результати судового розгляду також показують, що обвинувачений Славомір Н. в обмін на фінансову вигоду в розмірі приблизно 760 000 злотих повинен був здійснити врегулювання справи, організувавши зустріч представників компанії-забудовника з владою міста Гданська”, – повідомила Скшиняж.

Окрім того, в обвинувальному висновку Славомір Новак обвинувачувався в підбурюванні лікаря з Військово-медичного інституту у Варшаві до видачі йому медичних довідок. Він мав намір використовувати їх, щоб виправдати свою відсутність на роботі в Україні і підтвердити неправду в документі, щоб легалізувати джерело наявних коштів.

Окрім Славоміра Новака, обвинувачення були виунуті 14 особам, у тому числі 3 громадянам України і 1 громадянину Туреччини. “Обвинувачення проти підсудних, що залишилися, стосуються, зокрема, участі в організованій злочинній групі, надання фінансових вигод, відмивання брудних грошей від вчинення злочинів, посилання на вплив і підтвердження неправди”, – заявила Скшиняж.

Під час розслідування прокуратура наклала арешт на майно підсудних на загальну суму понад 4,6 млн злотих. “Включаючи Славоміра Н. – на суму приблизно 1,5 мільйона злотих”, – вказала вона, додавши, що це стосується зокрема готівки на 500 тис. і нерухомості Новака в Гданську на мільйон злотих.

“Разом з обвинувальним висновком до суду надійшли кошти, забезпечені в ході розгляду, у розмірі 506 200 доларів США, 530 200 євро і 30 000 злотих, виявлені при обшуку квартир, творів мистецтва. Слідство також вилучило розкішний Range Rover Velar, який наразі використовується прикордонною службою для виконання завдань, пов’язаних із забезпеченням громадської безпеки”, – сказала вона.

“Для окремого розгляду прокуратура виключила теми, пов’язані з підозрою у скоєнні податкових злочинів, а також з оплачуваним захистом. Провадження в цій справі ведеться, на стадії збору доказів”, – додала Скшиняж.

 

 

 

Back to top button