Інфо поліції

Співробітників СБУ підозрюють у викраденні та катуванні іноземного ІТ-фахівця

У нього вимагали 200 тисяч доларів

Трьох співробітників Служби безпеки України (СБУ) підозрюють у незаконному утриманні іноземного ІТ-фахівця та вимаганні у нього 200 тисяч доларів США.

Про це повідомляє 1News.

Як встановили слідчі, у жовтні 2020 року двоє співробітників центрального апарату СБУ та один працівник територіального підрозділу незаконно затримали і тривалий час утримували іноземного ІТ-спеціаліста, який нібито розшукувався за вчинення злочину на території Російської Федерації.

У нього вимагали 200 тисяч доларів США.

“Щоб іноземець швидше віддав гроші, співробітники СБУ били його та залякували. До того ж вони незаконно проникли до житла потерпілого, звідки викрали та привласнили його особисте майно”, – повідомили у ДБР.

Оскільки іноземний ІТ-фахівець не мав суми, яку вимагали співробітники СБУ, він домовився “розрахуватись” із ними біткоїнами.

“Отримавши 7,5 біткоїна, що у грошовому еквівалентні становило 2,1 мільйона гривень, співробітники СБУ підробили документи щодо часу та обставин затримання іноземця і передали його органам нацполіції”, – додали у Бюро.

На підставі ухвал судів підозрюваних співробітників СБУ відсторонили від роботи. Двоє з них перебувають під домашнім арештом, а третього через систематичні порушення покладених на нього судом обов’язків відправили під варту.

Трьом співробітникам СБУ повідомили про підозру у насильницькому зникненні, крадіжці, поєднаній з проникненням у житло, грабежі, вимаганні та перевищенні влади.

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button