Інфо поліції

Шляхом несанкціонованих змін до інформпорталу Нацполіції, водіям допомагали уникати відповідальності

Наразі задокументовано 97 фактів внесення учасниками групи недостовірних відомостей до Інформаційного порталу НПУ щодо закриття адміністративних проваджень

За процесуальним керівництвом прокуратури міста Києва слідчими ТУ ДБР, розташованого в місті Києві, за оперативного супроводження ДВБ Нацполіції України проведено ряд обшуків в приміщеннях відділів поліції ГУ НП в Київській області та викрито працівника Вишгородського відділу поліції ГУ НП в Київській області, який своїми діями сприяв водіям в уникненні відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

Про це повідомляє 1NEWS.

За даними слідства,  упродовж 2018 року працівник Вишгородського відділу поліції ГУ НП в Київській області, маючи доступ до Інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України», вносив у систему неправдиві відомості про закриття адміністративних проваджень відносно осіб, притягнутих в законному порядку до відповідальності за ст. 130 КУпАП (керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння), у тому числі з позбавленням права керування транспортним засобом на певний строк.

Вносячи несанкціоновані зміни до Інформаційного порталу Нацполіції поліцейський у такий спосіб сприяв водіям, які вчинили вказане адміністративне правопорушення, уникнути заборони на керування транспортним засобом.

Навесні 2019 року керівництвом Департаменту патрульної поліції НПУ було ініційовано проведення службової перевірки за фактами причетності окремих співробітників до протиправної діяльності. Працівники Департаменту внутрішньої безпеки НПУ під час опрацювання отриманих відомостей встановили діяльність групи з числа діючих співробітників поліції, а також колишніх правоохоронців, – додали у ДВБ Нацполіції.

За інформацією внутрішньої безпеки поліції, учасники групи реалізовували свій задум кількома шляхами: вносили недостовірні відомості до Інформаційного порталу Національної поліції України про закриття адміністративних проваджень, направляли на адреси завідомо підроблені постанови суду про закриття цих проваджень, затягували строки розгляду адміністративних справ та направляли до суду по закінченню терміну.

Крім того, залучені до схеми окремі співробітники поліції за грошову «винагороду» повертали водіям-правопорушникам водійські посвідчення, вилучені відповідно до рішення суду, видавали права особам, які не проходили навчання в автошколах або не склали іспити з водіння, та надавали потрібні відомості з Інформаційних порталів НПУ.

Наразі задокументовано 97 фактів внесення учасниками групи недостовірних відомостей до Інформаційного порталу НПУ щодо закриття адміністративних проваджень, розпочатих за ст.130 (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції) КУпАП, та 38 фактів одержання ними неправомірної вигоди за «надані послуги».

Проведено 18 одночасних санкціонованих обшуків за місцем проживання фігурантів групи та за місцем їхньої служби. Вилучено документацію (адміністративні протоколи, адміністративні провадження, рішення судів), вилучені у водіїв 60 посвідчень, 14 одиниць оргтехніки, 16 мобільних телефонів, 10 банківських карток, майже 100 тисяч гривень та 4 тисячі доларів США.

На теперішній час слідчими ДБР вже оголошено підозру за ч.3 ст.362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України, одному з активних учасників викритої групи, готується вручення підозр ще чотирьом працівникам поліції.

Тривають подальші слідчі дії з метою притягнення змовників до кримінальної відповідальності, – повідомили правоохоронці.

Джерело: Резонанс

Back to top button