Інфо поліції

СБУ затримала у Києві російського троля

За задумом замовників чоловік мав "маніпулювати свідомістю українських виборців в інтересах Кремля"

Співробітники Служби безпеки викрили мешканця Києва, який під кураторством спецслужб Росії адміністрував антиукраїнські інтернет-спільноти у соцмережах.

Про це повідомляє 1NEWS.

Оперативники стверджують, що чоловік своїми діями допомагав російським спецслужбам втрутитися у виборчі процеси в Україні через соціальні мережі.

“Він за грошову винагороду отримував доступ до так званих “рекламних кабінетів” акаунтів українських користувачів соціальних мереж Facebook та Twitter”, – зазначили у відомстві.

За задумом замовників чоловік мав “маніпулювати свідомістю українських виборців в інтересах Кремля”.

У відомстві стверджують, що виявили ще понад 300 акаунтів, які мали використовувати для просування вигідної для Росії політичної реклами до виборів президента України.

“Через них організатори планували впливати на правосвідомість та особистий вибір виборців, а також поширювати тенденційну та фейкову інформацію для дискредитації української влади і правоохоронних органів”, – заявили в СБУ.

Наразі у відомстві передали інформацію про акаунти адміністрації Facebook і Twitter.

У 2019 році Facebook посилив політику безпеки щодо використання політичної реклами в Україні.

Наразі у Facebook заборонено політичну рекламу з акаунтів, які адмініструються поза українським сегментом Інтернету.

При цьому, у СБУ зазначили, що користувачам надходять комерційні пропозиції від осіб, за якими стоїть російська “фабрика тролів” ‒ ТОВ “Агентство Інтернет Досліджень”.

Джерело: СБУ

Back to top button